2011. július 31., vasárnap
2011. július 27., szerda
2011. július 26., kedd
206. nap
Tegnap nem volt kedvem fényképezni....................ezért egy régit hoztam.
Sok olyan dolgot megtanultam, amit tapasztalat nélkül megtanulni lehetetlen lett volna. Egyik a türelem becses tudománya, ami arra tanított, hogy a tanulást is úgy kell venni, mint egy sétát a mezőn, könnyedén. (...) Az így szerzett ismeret észrevétlenül elárasztja a lelket a gondolatnak mélyre szálló áradataival.
Helen Keller
2011. július 24., vasárnap
205. nap
Fontoska
A 205. napon eljutottam oda, hogy teljesen elégedetlen vagyok a fotóimmal.
Valószínű ez is az oka annak, hogy ma túlzásba vittem az utómunkát.
Tanulok, tanulok...............és folyamatosan keresem magam.
3. Gondolkodj két dimenzióban. Nem csupán egy képet készítesz valamiről, létrehozol valamit és amit létrehozol az két dimenziós. Ha nehezen tanulsz meg 'laposan' látni, használj Polaroidot. Ha nincs Polaroidod, a kép készítése előtt készíts vázlatot vagy rajzot arról amiről képet akarsz készíteni. Tanulj meg éleket és formákat látni, ahelyett, hogy részleteket és színeket látnál. Hunyorogj és nézd a világot a szempilláidon keresztül, így eltűnnek a részletek. Vagy próbáld ki, hogy egy áttetsző műanyagon keresztül nézelődsz. A kompozícióban először a nagy tömegeket lásd meg, a részletek felfedését hagyd a filmre. Tanuld meg, hogy a kompozíció a formákról szól, a textúrák pedig a részletekről.
Brooks Jensen
2011. július 23., szombat
204. nap
2. Ha egy dolgot lehetne tenni ami bármi másnál jobbá tehetné a legtöbb képet, akkor az egyszerűen az lenne, hogy ragasztunk egy nagy pöttyöt a kereső közepébe, hogy ne láthassuk mi van a kompozíciónk közepén. Kerüld el a középre szerkesztést, amikor csak lehetséges. Ha bármikor középre szerkesztett témával találkozunk, tudhatjuk, hogy a fotós össze volt zavarodva a mű létrehozásának céljait illetően. Nem azért csinálunk 'művészi' képeket, hogy megmutassuk valakinek, hogy valami hogyan néz ki. Ahhoz csak szemek kellenek (vagy objektívek). A művészetnek jelentéssel kell bírnia, érzelmeket, erőt és varázslatot hordoznia. Ne csak azt mutasd meg, hogy mi a téma, azt is mutasd meg, ami nincs benne a témában, mutasd meg mit jelent, mutasd meg miért létezik, hogyan létezik, hol és mikor létezik. Képzelj el egy regényt kizárólag leírásokból, cselekmény, motivációk, mélységek vagy drámák, fejlemények nélkül. A regény úgy csak tárgyi leírások gyűjteménye volna. Ugyanez vonatkozik a fényképekre is.
Brooks Jensen
Van mit tanulnom. :)))
2011. július 22., péntek
203. nap
Bénázik, kapkod, kocsiból készít fotókat.....
Ez is én vagyok.
Ez is én vagyok.
Komárom
21 módja, hogy fejleszd az alkotásod
1. Fényképezz többet, mint amennyit most; és legyél könyörtelen szerkesztő. Komolyan. Már a puszta mennyiségben is sok lehetőség van. Nem mintha a mennyiség maga bármilyen mértékben jó minőséget jelentene, de a közben gyakorlással eltöltött idő már hordoz magában minőséget is. Mindemellett a hajthatatlan gyakorlásnak van egy ikertestvére is, amit úgy hívunk: szerencse. És a fényképezésben, mondjuk a golffal ellentétben, egy gyakorlás közben lőtt szerencsés kép ugyan annyit számíthat, mint egy jól begyakorolt és kellő komolysággal ellőtt kocka. És ha már mennyiségről beszélünk: ha nem dobsz el kb. 10 késznek vélt képet minden megmutatott képed mellett, akkor nem vagy elég komolyan kritikus magaddal szemben. És ha nem lősz el 100 kockát minden késznek vélt képed mellett, akkor nem vagy elég energikus.
Brooks Jensen
Holnap folyt. köv. .........hátha valaki tudja használni.
2011. július 21., csütörtök
2011. július 19., kedd
már a 200. nap
Most valami más.............................
Szeretem ezt a kompaktot, mert mindig magammal tudom hordani.
Nem akadályoz a nehéz súly, az emberek figyelme. Ezzel a géppel semmibe vesznek, és ez bizonyos szituációban nagyon jó érzés, sok lehetőséget ad.
Vannak olyan helyzetek, amelyekben a nagy gépet elő sem venném, ezzel a kicsivel egy pillanatig sem kérdés.
Nincs elveszett kép, nem a technika csodájában bízom, hanem magamban. :)))
2011. július 18., hétfő
2011. július 17., vasárnap
2011. július 15., péntek
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)